اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

[secondary_title]

اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ دومین دوره رویداد رقابتی مهندسی نفت شهید تندگویان برگزار می‌شود

دومین دوره رویداد رقابتی مهندسی نفت شهید تندگویان (TPEC) در حوزه میدان نفتی دیجیتال اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ در دانشکده نفت اهواز برگزار می‌شود.

 

به گزارش پایگاه خبری گفتمان نیوز ، به نقل از دانشگاه صنعت نفت، میدان نفتی دیجیتال (Digital Oil Field: DOF) با استفاده ترکیبی از فناوری‌های نوظهور مانند هوش‌مصنوعی (AI)، اینترنت اشیا (IoT)، واقعیت افزوده، اتصال تلفن همراه و فضای ابری به اپراتورها کمک می­‌کند تا در کمترین زمان با جمع‌آوری، تجزیه‌وتحلیل داده‌­ها نسبت به وقایع یک میدان واکنش صحیح و بهینه انجام دهند و تصمیم درست را بگیرند.

 

ترکیب آخرین فناوری دیجیتال با فرآیندهای تازه برای ساده­‌سازی عملیات در میدان نفتی دیجیتال ظرفیت افزایش تولید، کاهش هزینه­‌های عملیاتی و به حداقل رساندن تعطیلی برنامه‌ریزی‌نشده چاه­‌ها و تجهیزات را خواهد داشت. میدان نفتی دیجیتال موج بعدی تحول دیجیتال در صنعت نفت و گاز است که در رویارویی با رقابت شدید جهانی در این موج، سرمایه‌گذاری‌های زیادی در میدان نفتی دیجیتال از سوی شرکت‌های بزرگ در دنیا انجام شده است.

 

در همین زمینه دانشگاه صنعت نفت در نظر دارد با همکاری پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت و شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، دومین دوره رویداد رقابتی مهندسی نفت شهید تندگویان (TPEC ۲nd) را در حوزه میدان نفتی دیجیتال برگزار کند. این رویداد اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ در دانشکده نفت اهواز برگزار می‌شود، از این رو اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌­ها، مؤسسات تحقیقاتی و شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور سراسر کشور دعوت می‌شود با حضور در این رویداد و ارسال طرح‌­های خود با توجه به محورهای آن، صنعت نفت کشور را در مسیر شناسایی متخصصان این حوزه یاری رسانند.

 

به گزارش پایگاه خبری گفتمان نیوز ، یادآور می­‌شود برای حمایت از طرح­‌های برتر این رویداد، اهدای جوایز نفیس، امکان حمایت در قالب پروژه­‌های پژوهشی، امکان حمایت بنیاد ملی نخبگان، امکان استقرار طرح­‌های برتر در مراکز نوآوری و کارآفرینی دانشگاه صنعت نفت و امکان اعطای طرح پژوهانه به طرح‌­های برتر مختص اعضای هیئت علمی در نظر گرفته شده است.

 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار