اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

[secondary_title]

رفتار حرفه ای و قاطعانه ی دکتر سلیمانی دشتکی نماد اقتدار دولت در خوزستان

استاندار خوزستان

اصل خبر اینست:انتقاد شدید استاندار خوزستان از سهل انگاری یک فرماندار در برابر مراسم عزاداری نماینده مجلس

دکتر سلیمانی دشتکی:فرمانداران نماینده عالی دولت به شمار میروند نه نماینده نماینده! و در برابر حفظ سلامتی و جان تک تک شهروندان مسئول هستند.

فرمانداران باید با اقتدار جلوی برگزاری مراسم جمعیتی برای شادی و عزا را بگیرند تا از مرگ و میرهای بیشتر پیشگیری شود.

این سخنان دکتر قاسم سلیمانی دشتکی استاندار خوزستان روز جمعه در نشست قرارگاه عملیاتی و نظارتی ستاد استانی مدیریت کرونا است که گفت:متاسفانه اخیرا مراسم عزاداری منتسب به یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با جمعیت بالا برگزار شده است و فرماندار مربوطه در برابر این مراسم سهل انگاری کرده و تعارف های رایج را ملاک قرار داده است.
دکتر سلیمانی تاکید کرد: حرمت بزرگان و افراد متوفی در جای خود ارزشمند است اما فرمانداران باید با اقتدار جلوی برگزاری هرگونه مراسم جمعیتی برای شادی و عزا حتی به فرض انتساب مراسم به مقامات را بگیرند تا از مرگ و میرهای بیشتر پیشگیری شود.
نماینده عالی دولت در استان خوزستان اظهار داشت: مدیران و فرماندارانی که در این حوزه کم کاری کنند بعد از اخطار های لازم در صورت تکرار به دادسرا معرفی میشوند.عدم تمکین به دستورالعمل های ستاد کرونا هم جرم محسوب میشود.

البته باید بدانیم که در شهری که استاندار خوزستان با فرماندار و بخشدار آن بخاطر سهل انگاری در اجرای پروتکل های بهداشتی برخورد کرده است و عده ای نیز مغرضانه به نقد این رفتار پرداخته اند تاکنون سه یا چهار مراسم فاتحه و عروسی بسیار پرجمعیت برگزار که همین مراسمات باعث شیوع شدید بیماری کرونا در سطح شهر گردیده است و در هر مراسم نزدیک به بیست نَفَر به کرونا مبتلا گردیده اند و دلیل برخورد قاطع استاندار خوزستان حفظ جان مردم منطقه و جلوگیری از شیوع این ویروس کشنده بوده است.

این رفتار حرفه ای دکترسلیمانی دشتکی استاندار ضمن ایجاد تمهیدات لازم برای حفظ جان مردم خوزستان؛ما را بعد از سالها یاد اقتدار دولت در خوزستان انداخت و نشان داد استفاده از استانداران وزارت کشوری با سالها تجربه ی استانداری هرگز جایی برای دخالت نمایندگان زیاده خواه مجلس و قدرت نمایی آنها باقی نمی گذارد.
نمایندگانی که در سالهای اخیر هرکاری که خواستند کردند و عملا فرمانداران و بخشداران با نظر انها تعیین می گردیدند و این تداخل وظایف بین قوای مقننه و مجریه عملا دولت را تضعیف کرد و البته این رفتار مقتدرانه استاندار باعث دلگرمی و پشتگرمی فرمانداران و بخشداران نیز می گردد و از بله قربانگویی!فرمانداران به عنوان نمایندگان عالی دولت و ضعف انها در مقابل زیاده خواهی بعضی نمایندگان جلوگیری می نماید.
دکتر قاسم سلیمانی دشتکی در مدت حضور نشان داده صرفا به دنبال اجرای مقتدرانه ی قانون و انجام وظایف دولت بصورت تمام و کمال در خوزستان است و بر رسانه ها و مردم استان است تا با حمایت همه جانبه از وی استان را به سمت قانون مداری هرچه بیشتر به پیش ببرند.

۱۶ اسفند ماه ۹۹/بابک طهماسبی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار