اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

[secondary_title]

امضای ۸ تفاهم‌نامه و قرارداد؛ دستاورد سفر وزیر نفت به آمریکای لاتین

در سفر وزیر نفت به کشورهای آمریکای لاتین چهار تفاهم‌نامه و دو قرارداد در حوزه نفت و دو تفاهم‌نامه در حوزه کشاورزی امضا شد.

 

به گزارش پایگاه خبری گفتمان نیوز، جواد اوجی هفته گذشته در سفری به کشورهای آمریکای لاتین از جمله ونزوئلا و نیکاراگوئه همسو با فعال‌سازی دیپلماسی انرژی، دیدارهای پرشماری با مسئولان این کشورها داشت  و در جریان این سفر تفاهم‌نامه‌ها و قراردادهایی نیز امضا شد.

 

وی ابتدای هفته گذشته ایران را به مقصد کشورهای آمریکای جنوبی و مرکزی ترک کرد و در این سفرها مذاکرات مختلفی با سران و مسئولان کشورهایی از جمله ونزوئلا و نیکاراگوئه داشت.

 

وزیر نفت در ونزوئلا با نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهوری و وزیران نفت، امور خارجه، مدیرعامل شرکت ملی نفت ونزوئلا و مقام‌های ارشد این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

در جریان سفر به نیکاراگوئه اوجی همچنین با دانیل اورتگا، رئیس‌جمهوری و رئیس مجلس این کشور دیدار و گفت‌وگو داشت، همچنین در کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور با حضور ۶ وزیر کابینه نیکاراگوئه حضور یافت و درباره همکاری‌های دوجانبه رایزنی شد.

 

دیدار با وزیران وزارتخانه‌های انرژی و معادن، صنعت و تجارت، دارایی و اعتبارات عمومی و کشاورزی نیکاراگوئه از دیگر برنامه‌های اوجی در این سفر بود که در زمینه‌های مشترک در حوزه‌های انرژی و کشاورزی مذاکره شد.

 

اوجی همچنین از بعضی از تأسیسات نفتی کشورهای آمریکای جنوبی و مرکزی بازدید کرد.

 

توسعه و تولید در میدان‌های نفت و گاز، ارتقا و نوسازی پالایشگاه‌ها و بهره‌گیری از ظرفیت‌های پالایشگاهی، آموزش نیروی انسانی و کارشناسی در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، صدور خدمات فنی مهندسی و انتقال فناوری و توسعه بازارهای صادراتی نفت خام، میعانات گازی و فرآورده‌های نفتی از جمله محورهای مذاکرات و تفاهم‌نامه‌ها بود.

 

 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار