مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان: تشکل‌ها و انجمن‌های صنفی، بازوهای توانمند دولت هستند

انجمن صنفی

انجمن صنفی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان،  انجمن صنفی شرکت‌های تاسیساتی و تجهیزاتی خوزستان را در حوزه های نفت، گاز و انرژی، بازوهای توانمند دولت دانست.

به گزارش پایگاه خبری گفتمان نیوز ، ارسلان غمگین در نشست انجمن صنفی شرکت‌های تاسیساتی و تجهیزاتی خوزستان در حوزه های نفت، اظهار کرد: حمایت از تشکل‌های کارگری و کارفرمایی را یکی از مهمترین وظایف اصلی خود می‌دانیم.

وی افزود: لازم است مسوولان تشکل‌های صنفی کارگری و کارفرمایی که جزو موفق‌ترین و بی‌حاشیه‌ترین تشکل‌های کشور است ضمن مطالبه گری و تحقق مطالبات صنفی خود در برقراری فضایی آرام و پرنشاط در محیط‌های کاری کمک کنند.

غمگین تصریح کرد: باید از طریق گسترش آموزش‌های مرتبط، زمینه توسعه کیفی تشکل‌های صنفی کارگری و کارفرمایی فراهم شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان عنوان کرد: کانون انجمن های صنفی، بعنوان بخشی از نمایندگان جامعه کارگری و کارفرمایی استان نقش مهمی در برنامه ریزی و تصمیم گیری‌های مدیران استان برای احقاق حقوق جامعه هدف خود دارند.

وی ادامه داد: در حالی که برخی واحدهای تولیدی و بنگاه های اقتصادی به دلیل شرایط خاص حاکم بر جامعه با مشکلات زیادی روبرو هستند، تشکلات و انجمن های صنفی می‌توانند به عنوان بازوهای توانمند دولت، نقاط ضعف و قوت بنگاه های اقتصادی را شناسایی و برای رفع مشکلات کارگران و کارفرمایان به دولت کمک کنند.

غمگین، تشکل‌های کارگری و کارفرمایی را در توسعه و ترویج سه‌جانبه‌گرایی کارگر، کارفرما و دولت، حافظ منافع قانونی و اهرمی برای بهبود شرایط تولید دانست و گفت: حمایت از تشکل‌های کارگری و کارفرمایی مهمترین اولویت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای توسعه فعالیت‌های صنفی در خوزستان است.

گفتنی است: در این نشست، مسوولان انجمن صنفی شرکت‌های تاسیساتی و تجهیزاتی خوزستان در حوزه های  نفت، گاز و انرژی، با ارایه گزارشی از وضعیت حوزه فعالیت خود، نظرها و پیشنهادهایی ارائه دادند.

گفتنی است: در این نشست، مسوولان انجمن صنفی شرکت‌های تاسیساتی و تجهیزاتی خوزستان در حوزه های  نفت، گاز و انرژی، با ارایه گزارشی از وضعیت حوزه فعالیت خود، نظرها و پیشنهادهایی ارائه دادند.