اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

[secondary_title]

تمدید فراخوان تأمین نیازهای فناورانه شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب

پارک فناوری و نوآوری نفت و گاز به‌منظور حمایت از تولید دانش‌بنیان در صنعت نفت، رونق بازار فناوری، همچنین ایجاد رقابت سالم میان شرکت‌های دانش‌­بنیان و فناور در کشور، فراخوان شناسایی راهکارهای فناورانه و نوآورانه را برای تأمین نیازهای مجموعه آزمایشگاه‌های شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب تمدید کرد.

به گزارش پایگاه خبری گفتمان نیوز، به‌منظور حمایت از تولید دانش‌بنیان در صنعت نفت، رونق بازار فناوری، همچنین ایجاد رقابت سالم بین شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور در کشور، پارک فناوری و نوآوری نفت و گاز فراخوان شناسایی راهکارهای فناورانه و نوآورانه را به‌منظور تأمین نیازهای مجموعه آزمایشگاه‌های شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب تمدید کرد.

 

عناوین هشت‌گانه‌ نیازهای آزمایشگاهی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب شامل طراحی و ساخت دستگاه روباتیک شست‌وشوی انواع ظروف آزمایشگاهی آلوده به مواد هیدروکربنی و بازیافت حلال­‌های صنعتی مصرفی، طراحی و ساخت تکان­‌دهنده (شیکر) آزمایشگاهی، ساخت دستگاه اندازه‌­گیری نرخ واکنش سیال اسیدی با سنگ مخزن، ساخت دستگاه ارزیابی افزایه اسیدی کف‌­ساز تحت دما و فشار، ساخت دستگاه اندازه­‌گیری خودکار نمک در نفت خام، ساخت دستگاه اندازه­‌گیری نقطه شبنم گازهای ترش با رطوبت بالا، ساخت ظروف نمونه‌­گیری تحت فشار، پیستونی و مقاوم در برابر ترکیبات گوگردی و طراحی و ساخت تیوب‌های دریافت­‌کننده برای دستگاه سانتریفیوژ آنالیز مغزه است.

 

نیازهای یادشده محدود به آزمایشگاه‌های شرکت مناطق نفت­خیز جنوب نیست، بلکه در بسیاری از مجموعه‌­های صنایع تولید نفت و گاز، پالایشی، پتروشیمیایی و حتی در صنایع دیگر نیز کاربرد دارند و از این حیث ارائه راهکارهای فناورانه در این فراخوان می‌تواند زمینه جدیدی را برای توسعه بازار در این صنایع فراهم آورد. در این باره، امکان ثبت­‌نام برای همه شرکت­‌های دانش‌بنیان و فناور، هسته‌­ها، گروه­‌ها و اشخاص حقیقی صاحب دانش و فناوری در حوزه خدمات آزمایشگاهی با تمرکز بر طراحی و ساخت دستگاه‌­های آزمایشگاهی وجود دارد.

 

شایان ذکر است واردات تجهیزات و مواد آزمایشگاهی همواره میزان قابل توجهی ارز از کشور خارج می‌کند و امید است بهره‌گیری از توان داخلی در قالب برگزاری این رویداد، روند بومی‌سازی و کاهش خروج منابع ارزی را تسهیل بخشد.

 

علاقه‌مندان می توانند برای اطلاع بیشتر از این فراخوان که مهلت ارسال راهکارها در آن ۳۰ دی ماه اعلام شده به سایت https://petropark.ir مراجعه کنند.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار