اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

[secondary_title]

استاندار خوزستان عنوان کرد:رفع تحریم ها و بازگشت برجام جرقه امیدی برای توسعه خوزستان است

توسعه خوزستان

توسعه خوزستان

توسعه خوزستان

استاندار خوزستان گفت: خوزستان تنها استانی است که در شرایط تحریم بیشترین آسیب ها را متحمل شد که رفع تحریم ها و بازگشت برجام جرقه امیدی برای توسعه خوزستان است.

به گزارش پایگاه خبری گفتمان نیوز ، غلامرضا شریعتی شامگاه پنجشنبه در نشست شورای اداری شهرستان مسجدسلیمان اظهار داشت: ایجاد اشتغال و ارزش افزوده و همچنین جذب سرمایه‌گذار باید در شهرهای استان در اولویت قرار گیرد و در زمینه توانمندسازی شهرستان ها نیز تلاش مضاعفی صورت گیرد.

وی افزود: شهرهای نفت خیز استان با اکتشاف و بهره‌برداری از منابع نفتی متولد شده‌ و توسعه و رشد آنها وابسته به نفت بود که اقتصاد آنها تک بعدی شده بود و اکنون با کاهش این منبع، دوره رکود آنها آغاز شده است به همین دلیل باید به پایداری توسعه شهرهای نفتی متناسب با شرایط موجود توجه کنیم.

استاندار خوزستان ادامه داد: هیچ استانی به اندازه خوزستان در اقتصاد کشور تاثیرگذار نبوده و تحریم ها نیز بیشترین آسیب را به اقتصاد ما وارد کرد که امید می رود با رفع تحریم ها شاهد رونق اقتصاد استان و به دنبال آن در کشور باشیم.

وی بیان کرد: باید صنایع خود را تقویت کنیم تا آسیب تحریم‌ها را  احساس نکنیم؛ برای اینکه اقتصاد خرد پایدار بماند باید تمامی دستگاه‌ها تلاش کنند.

شریعتی گفت: کشور ترکیه وسعت کمتری نسبت به ایران دارد اما ۶.۲ دهم میلیون هکتار زمین زیر کشت آبی مدرن دارد و ۶۵ درصد اقتصاد خرد این کشور با کشاورزی می چرخد و این در حالی است که در خوزستان ۶۰۰ هزار هکتار زمین مدرن و در سطح کشور تنها هشت میلیون هکتار کشت آبی سنتی و مدرن با بهره وری پایین داریم.

وی با بیان اینکه باید در بحث های معیشت محور کوشا باشیم گفت: اگرچه در این سال ها اعتبارات خوبی به این چهار شهرستان داده ایم اما این مناطق از نظر فرسودگی هنوز عقب مانده اند و باید به آن ها رسیدگی بیشتری شود.

استاندار خوزستان گفت: در زمینه توسعه راه های شهرستان مسجدسلیمان در سال های گذشته  کوتاهی شده است؛ در شهرهایی که مسطح بوده راه احداث شده اما جاده های کوهستای رها شده و عدالت رعایت نشده که تاکید ما در سال جاری توسعه این جاده ها بوده است.

احداث بیمارستان های محلی در اولویت است 

همچنین فرهاد ابول نژادیان در این نشست گفت : در شهرستان مسجدسلیمان اقداماتی در زمینه توسعه بیمارستان ها صورت گرفته است ؛ در یک سال گذشته در این شهرستان اورژانس هوایی به صورت کامل فعال و باند بالگرد در بیمارستان مسجدسلیمان نیز احداث شده است.

وی افزود: دستگاه اکسیژن ساز دوم بیمارستان مسجد سلیمان نیز راه اندازی و دستگاه دوم امحای زباله این بیمارستان فعال شده است؛ تکمیل و تجهیز هشت واحد مسکونی پزشکان در دستور کار قرار گرفت و دستگاه سی تی اسکن این شهرستان که قابلیت عکس های رنگی نداشت با تقویت و تعویض قطعات به این مهم دست پیدا کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: همچنین عملیات اجرایی اورژانس جدید در منطقه کلگه آغاز شده که ظرفیت ۲۰ خط اورژانس در این منطقه را دارد.

وی تصریح کرد: با توجه به گسترش شهری مسجدسلیمان دسترسی مردم از منطقه کلگه تا بیمارستان دشوار است که به همین جهت یک پلی کلینیک شبانه روزی در حال فعالیت در آن منطقه است.

ابول نژادیان اظهار داشت: در طرح توسعه بیمارستان ۲۲ بهمن نیز با توجه به اینکه مساحت زمین بیمارستان کم است امکان توسعه از ما گرفته شده و انتظار می‌رود استاندار در این زمینه حمایت کنند تا حداقل ۱۰ هزار مترمربع از زمینه‌های آن منطقه که متعلق به شهرداری است تهاتر شود تا بتوانیم این بیمارستان را توسعه دهیم.

وی گفت: بخش دیالیز بیمارستان قدیم نیز به بیمارستان جدید منتقل شده و تعمیرات آمبولانس‌های مسجدسلیمان در دستور کار قرار گرفت و سه آمبولانس به ظرفیت آنها اضافه شد که حدود هشت میلیارد ریال برای این امر صرف شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز افزود: اکنون ۱۰ متخصص جدید به بیمارستان مسجدسلیمان اعزام شده است؛ پیش از این بسیاری از عمل های جراحی در این بیمارستان به دلیل نبود متخصص انجام نمی شد اما اکنون این بیمارستان ظرفیت این عمل های جراحی را دارد.

وی ادامه داد : همچنین در حوزه اندیکا مرکز آموزش بهورزی با اعتباری بالغ بر چهار میلیارد ریال تجهیز و راه اندازی شده اما هنوز تجهیزات آن کافی نیست.

ابول نژادیان گفت: در این شهرستان سه مرکز جامع سلامت روان راه اندازی شده تا به صورت شبانه‌روزی فعالیت کنند؛ ستاد مرکز بهداشت اندیکا سال ها راکد مانده است که در هفته آینده اعتباری برای راه اندازی آن جذب خواهیم کرد.

وی تصریح کرد : احداث بیمارستان های محلی در اولویت کار ما قرار دارد؛ بیمارستان های محلی در حمیدیه و دهدز تا پیش از سال آینده  راه اندازی می شود. فضای بیمارستانی در باغملک، بستان ، اندیمشک و بهبهان نیز تا دهه فجر به بهره برداری می رسند.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار