اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

[secondary_title]

ثبت بالاترین رکوردهای تولید در پتروشیمی امیرکبیر

پتروشیمی امیرکبیر طی سال ۱۴۰۰ توانست در شاخص‌های کلیدی عملکرد از جمله تولید کل، تولید محصولات پلیمری و تولید اتیلن بالاترین رکورد طی سال‌های اخیر را ثبت کرد.

 

به گزارش پایگاه خبری گفتمان نیوز، ثبت رکوردهای یادشده ماحصل همدلی و تلاش جمعی مدیران و همه مجموعه پتروشیمی امیرکبیر در تحقق هدف افزایش تولید و افزایش ارزآوری برای کشور بوده است.

تولید کل محصولات پتروشیمی امیرکبیر در سال ۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۹ با ۱۶ درصد افزایش همراه بوده و منجر به ثبت بالاترین رکورد تولید کل، طی سال‌های اخیر شده است. همین روند در مورد تولید محصولات پلیمری نیز تکرار شده و پتروشیمی امیرکبیر با ۱۲ درصد افزایش در تولید محصولات پلیمری در سال ۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۹، توانسته در این زمینه نیز بالاترین رکورد تولید در سال‌های اخیر را بر جای گذارد.

محصولات پلیمری این مجتمع تولیدی؛ بیشترین سود و ارزش افزوده را برای شرکت به همراه دارد. شایان ذکر است که واحدهای پلیمری در سال ۱۴۰۰ با تحقق ۱۱۹ درصدی برنامه؛ (بیش از ظرفیت اسمی) توانسته‌اند رکورد یادشده را به ثبت رسانند. پلی‌اتیلن سنگین، سبک و سبک‌خطی در گریدهای مختلف، محصولات پلیمری این مجموعه را شامل می‌شود.

این مجتمع تولیدی در سال ۱۴۰۰ توانست رکورد بالاترین مقدار تولید اتیلن، (مهمترین خوراک واحدهای پلیمری) را به خود اختصاص دهد و نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۹ افزایش ۴۵ درصدی را تجربه کند.

 

کمترین مقدار توقف تولید

کاهش توقف‌ همه واحدهای تولیدی به مقدار ۳۶ درصد نسبت به سال ۱۳۹۹ نیز سبب شد تا رکورد کمترین مقدار توقف‌ها برای این مجموعه طی سال‌های گذشته در سال ۱۴۰۰ به ثبت برسد.

پتروشیمی امیرکبیر تولیدکننده متنوع‌ترین گریدهای محصولات پلیمری است که در بندر ماهشهر استان خوزستان قرار دارد. ۵۲ درصد این مجموعه تولیدی متعلق به هلدینگ توسعه سرمایه رفاه زیر مجموعه بانک رفاه کارگران و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

 

 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار