اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

[secondary_title]

رئیس سازمان برنامه و بودجه: ۴۰ درصد درآمد نفتی وارد صندوق توسعه ملی می‌شود

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: امسال نخستین سالی است که در چند سال گذشته ۴۰ درصد درآمد نفتی وارد صندوق توسعه ملی می‌شود، در حالی که طی سال‌های پیش اجازه گرفته می‌شد و ۲۰ درصد به صندوق توسعه واریز می‌شد.

 

به گزارش پایگاه خبری گفتمان نیوز، مسعود میرکاظمی روز دوشنبه (۱۶ آبان‌ماه) پس از حضور در نشست کمیسیون صنایع و معادن، گفت: در نشست امروز منابع و مصارف کشور در هفت ماه اخیر بررسی شد، همچنین مقدار دریافت حقوق مالکانه معادن و اشکالاتی که در جدول ابلاغی بوده، بررسی شد.

 

وی افزود: در نشست امروز دو راهکار برای حل این مشکل که در ماه‌های آینده درآمدها بیشتر می‌شود، تدبیر شد تا پرداخت‌های مربوط به این موضوع به استان‌ها انجام شود.

 

رئیس سازمان برنامه و بودجه همچنین درباره ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان لشکری و کشوری بیان کرد: مجلس اصلاحاتی در لایحه دولت در این زمینه انجام داد که دولت نیز با آن موافق بود، مابه‌التفاوت این افزایش حقوق از مهرماه محاسبه و در آبان‌ماه پرداخت می‌شود.

 

میرکاظمی درباره کسری بودجه امسال گفت: می‌توان گفت امسال نخستین سالی است که طی چند سال گذشته ۴۰ درصد درآمد نفتی وارد صندوق توسعه ملی می‌شود، این در حالی است که در سنوات پیش اجازه گرفته و ۲۰ درصد به صندوق توسعه واریز می‌شد.

 

وی گفت: الحمدالله امروز در هزینه‌های جاری و اجتناب‌ناپذیر کسری نداشتیم، حتی از ابتدای سال و در ۶ ماه ۴۰ هزار میلیارد تومان به حوزه عمرانی پرداخت شده است.

 

رئیس سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد: قاعدتاً درآمدهای دولت در نیمه دوم سال بهتر می‌شود و ان‌شاءالله در نیمه دوم حتی پرداخت‌های عمرانی نیز بیشتر خواهد شد و وضع پروژه‌ها بهتر می‌شود.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار