اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

[secondary_title]

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان عنوان کرد:احتمال خاموشی برق در صورت صرفه جویی نکردن وجود دارد

شبکه برق

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: اگر در مصرف برق صرفه جویی صورت نگیرد ممکن است در ۴۸ ساعت آینده به صورت پراکنده خاموشی‌ مقطعی کوتاه مدت در خوزستان اعمال شود.

به گزارش پایگاه خبری گفتمان نیوز، محمود دشت بزرگ بیان کرد: ۹۰ درصد تولید برق در کشور از طریق نیروگاه‌های حرارتی است که سوخت اصلی آنها گاز و در گام بعدی گازوییل یا مازوت است و اگر به این نیروگاه‌ها سوخت کافی نرسد در تولید برق محدودیت به وجود می‌آید.
وی افزود: با توجه به سردی هوا در مناطق شمالی و شمال غرب کشور و افزایش مصرف گاز در این مناطق، گاز تحویلی به نیروگاه‌ها برای تولید برق کاهش یافته و این امر باعث شده بعضی از نیروگاه‌ها از مدار خارج، و کمبود تولید برق وجود داشته باشد.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان ادامه داد: برای جبران کمبود تولید برق می‌توان با اقدام مدیریت مصرفی در بخش های گوناگون، از اعمال خاموشی احتمالی ناخواسته جلوگیری کرد و اگر این همکاری انجام نشود ناچار به اعمال خاموشی خواهیم شد.
دشت بزرگ بیان کرد:شبکه برق، سراسری و به هم پیوسته است و محدودیت در تولید برق در یک نقطه کشور اثر خود را بر روی شبکه برق در کل کشور می‌گذارد و به دلیل همین پیوستگی، ممکن است خاموشی‌هایی در استان‌های خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد که زیرپوشش این شرکت هستند، به صورت مقطعی و کوتاه مدت رخ دهد.
وی با بیان اینکه مکاتباتی با مسوولان صنایع برای اقدام مدیریت مصرفی شده اضافه کرد: مشترکان بخش خانگی با مراجعه به سایت‌های شرکت‌های توزیع نیروی برق خوزستان، اهواز و کهگیلویه و بویراحمد یا اپلیکیشن برق من، می‌توانند جدول خاموشی احتمالی را مشاهده کنند. البته با صرفه‌جویی در مصرف برق، می‌توان از این خاموشی‌ها جلوگیری کرد.

توزیع نیروی برق خوزستان، اهواز و کهگیلویه و بویراحمد یا اپلیکیشن برق من، می‌توانند جدول خاموشی احتمالی را مشاهده کنند. البته با صرفه‌جویی در مصرف برق، می‌توان از این خاموشی‌ها جلوگیری کرد

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار