مدیر عامل نیروگاه رامین عنوان کرد:اتصال نیروگاه رامین به شبکه برق کشور

شبکه سراسری برق

شبکه سراسری برق

واحد شماره ۵ نیروگاه رامین پس از ۸ ماه کار تعمیراتی به شبکه سراسری برق کشور وصل شد.

به گزارش پایگاه خبری گفتمان نیوز ، مدیر عامل نیروگاه رامین گفت: واحد شماره ۵ این نیروگاه که با حادثه شکست روتور توربوژنراتور در آبانماه سال ۱۳۹۸ از مدار خارج گردیده بود با تلاش‌های بی وقفه و شبانه روزی متخصصین نیروگاه رامین به شبکه سراسری برق کشور پیوست.

خلیل محمدی گفت: واحد شماره ۵ این نیروگاه که با حادثه شکست روتور توربوژنراتور در آبانماه سال ۱۳۹۸ از مدار خارج گردیده بود، با تلاش‌های بی وقفه و شبانه روزی متخصصین نیروگاه رامین به شبکه سراسری برق کشور پیوست.

وی افزود: با توجه به اینکه خرید روتور‌ها بسیار پر هزینه است و از طرفی ساخت روتور نیز نیاز به زمان طولانی دارد به همین جهت ترمیم روتور فعلی در دستور کار قرار گفت، ودر این راستا روتور ژنراتور واحد شماره ۵ نیروگاه مورد تعمیر و بازسازی قرار گرفت و علاوه بر آن به خاطر شرایط خاص روتور، سیستم تحریک ژنراتور از حالت دینامیکی به حالت استاتیکی تغییر شکل یافت.

مدیر عامل نیروگاه رامین ادامه داد: کار تعمیرات میان دوره‌ای تجهیزات جانبی از جمله برج‌های خنک کن نیروگاه، الکتروموتور‌های فشار قوی و فن‌های مرتبط با بویلر نیز تحت تعمیر و بازسازی قرار گرفتند و نهایتاً پس از رفع اشکالات، این واحد به شبکه سراسری برق کشور پیوست.

گفتنی است نیروگاه رامین اهواز دارای ۶ واحد تولیدی می‌باشد و در حال حاضر همه واحد‌های آن جهت گذر از پیک تابستان در مدار تولید برق هستند و نقش مهمی را در تقویت، تثبیت و پایداری شبکه سراسری برق کشور ایفاء می‌کنند.

مدیر عامل نیروگاه رامین ادامه داد: کار تعمیرات میان دوره‌ای تجهیزات جانبی از جمله برج‌های خنک کن نیروگاه، الکتروموتور‌های فشار قوی و فن‌های مرتبط با بویلر نیز تحت تعمیر و بازسازی قرار گرفتند و نهایتاً پس از رفع اشکالات، این واحد به شبکه سراسری برق کشور پیوست.گفتنی است نیروگاه رامین اهواز دارای ۶ واحد تولیدی می‌باشد و در حال حاضر همه واحد‌های آن جهت گذر از پیک تابستان در مدار تولید برق هستند و نقش مهمی را در تقویت، تثبیت و پایداری شبکه سراسری برق کشور ایفاء می‌کنند.