اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

[secondary_title]

معاون اول رییس جمهور پیگیر اجرای مصوبات سفر دولت به خوزستان

استاندار خوزستان :در جلسه‌ای با حضور معاون اول رییس جمهوری ،طرح‌ها و پروژه‌های مرتبط با سفر دولت به خوزستان نهایی شد.

به گزارش پایگاه خبری گفتمان نیوز ،استاندار خوزستان گفت:در جلسه هماهنگی و بررسی اجرای طرح‌های اولویت‌دار استان با حضور معاون اول رییس جمهور، وزرا و دستگاه‌های ذی‌ربط در تهران طرح‌ها و پروژه‌های مرتبط با سفر دولت به این استان نهایی و شناسنامه‌دار شدند که این طرح‌ها توسط دولت ابلاغ می‌شوند.

صادق خلیلیان اظهار داشت:۶ هزار میلیارد تومان اعتبار جهت تکمیل و چهار بانده کردن مسیر‌های خوزستان به استان‌های چهار محال بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد و ارتباط با استان‌های مرکزی و شرقی کشور از جمله استان فارس و استان اصفهان اختصاص یافت.

به گفته استاندار خوزستان این مسیر‌ها از نظر توسعه تجارت و توسعه گردشگری برای استان بسیار مهم به شمار می‌روند که مصوب شد ظرف سه سال تکمیل و به بهره‌‎برداری برسند.

خلیلیان همچنین از تصویب دو خطه کردن راه آهن بندر امام خمینی (ره) به اهواز و اهواز به اندیمشک در این نشست خبر داد.

وی یکی از مصوبات مهم این نشست را ساخت، تکمیل و تجهیز ۱۰ بیمارستان در استان عنوان کرد.

استاندار خوزستان با اشاره به تکمیل آبرسانی به شهر‌های خوزستان با اولویت طرح آبرسانی غدیر بیان کرد: در این نشست منابع مالی جهت تکمیل طرح آبرسانی غدیر تامین شد تا این طرح ظرف ۲ سال بتواند به بهره برداری کامل برسد.

شایان ذکر است با تکمیل طرح آبرسانی غدیر ۵۲ درصد جمعیت استان تحت پوشش قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به موارد مطرح شده پیرامون شبکه فاضلاب شهری در شهر‌های مختلف استان که در سفر دولت مورد تاکید قرار گرفته بودند بیان کرد: این موارد شناسایی و اعتبار لازم برای آن‌ها تامین گردید در این نشست مصوب شد تاسیسات و شبکه‌های فاضلاب ۱۱ شهر استان خوزستان طی سه سال آینده تکمیل شوند.

خلیلیان بیان کرد: در بحث اشتغال زایی حدود هفت هزار میلیارد تومن توسط بانک‌ها جهت توسعه اشتغال، تکمیل زنجیره‌های پایین دست پتروشیمی ها، صنایع فرآوری بخش کشاورزی و همچنین توسعه و رونق بخشیدن به صنایع نیمه فعال یا تعطیل اختصاص یافت.

وی افزود: طرح‌های مرتبط با اشتغال زنان سرپرست خانوار، کارآفرینان، شرکت‌های دانش بنیان، طرح‌های توسعه فرهنگی نیز در این نشست به تصویب رسید.

استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: تکمیل گاز رسانی به روستا‌ها و نوسازی پالایشگاه آبادان از دیگر مصوبات این نشست بود.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار