اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

[secondary_title]

رییس سازمان صمت خوزستان مطرح کرد:گامی بلند در تولید و صادرات فولاد با راه اندازی طرح فولاد روهینا جنوب

فولاد روهینا جنوب

رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت خوزستان گفت: راه اندازی طرح بزرگ ومهم مجتمع فولاد روهینا جنوب با تولید سالانه ۹۰۰ هزار تن محصولات طویل و مفتول فولادی در شهرستان دزفول گامی بلند در صنعت فولاد استان و کشور است.

به گزارش پایگاه خبری گفتمان نیوز،امیرحسین نظری روز یکشنبه بیان کرد: در این مجتمع تولیدی عملیات نورد میلگرد، ریخته گری و نورد پیوسته انجام می شود که در بخش نورد میلگرد سالانه ۴۵۰ هزار تن و در بخش فولاد سازی، ریخته گری و نورد پیوسته سالانه ۴۵۰ هزار تن محصول فولادی تولید می شود.

وی گفت: شمش خروجی از ریخته گری بدون برش وکوره میانی وارد بخش نورد شده و به میلگرد تبدیل می شود، این تغذیه گرم و پیوسته در تمامی مراحل موجب صرفه جویی حداقل ۳۰ درصد در انرژی مصرفی کارخانجات می شود.

نظری ادامه داد: در این مجتمع تولیدی هیچگونه پساب تصفیه نشده، چه انسانی و چه صنعتی دفع نمی شود و پساب تصفیه شده برای درختکاری استفاده خواهد شد.

رییس سازمان صمت خوزستان بیان کرد: این طرح به طور مستقیم برای یکهزار نفر و به صورت غیر مستقیم برای پنج هزار نفر اشتغالزایی به همراه دارد وموجب رونق منطقه شده است.

وی سرمایه گذاری ارزی این طرح را ۱۲۰ میلیون یورو به ارزش سه هزار میلیارد ریال  اعلام کرد.

عملیات احداث مجتمع فولاد روهینا جنوب در سال ۱۳۸۹ با هدف تولید میلگرد در زمینی به مساحت ۱۰۰ هکتار واقع در استان خوزستان، شهرستان دزفول در فاصله ۷ کیلومتری جاده دزفول – شوشتر آغاز شد.

این مجتمع با برخورداری از یک واحد نورد ۵۰۰ هزار تنی میلگرد، به نام ریبار و یک واحد ذوب و نورد پیوسته ۴۵۰ هزار تنی، به نام میدا، ضمن تأمین بخشی از نیازهای کشور، این پتانسیل را دارد که یکی از صادرکنندگان محصولات فولادی نیز باشد.

این طرح بزرگ فولادی در شهرستان دزفول خوزستان سال گذشته با حضور مقامات کشوری و استانی وارد مدار تولید شد.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار