اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

[secondary_title]

مدیرعامل سازمان آب و برق استان:۶۴ درصد حجم مخازن سدهای خوزستان خالی است

مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان گفت: در حال حاضر حجم مفید مخازن استان چهار میلیارد و ۷۰۰ میلیون مترمکعب معادل ۳۶ درصد بوده و ۶۴ درصد از حجم مخازن سدهای استان خالی است.

 

عباس صدریان فر با اعلام خالی بودن ۶۴ درصد حجم مخازن سدهای خوزستان، اظهار کرد: با توجه به شرایط نامساعد بارش‌های صورت‌گرفته در بالادست سدهای استان در حال حاضر حجم مفید مخازن استان چهار میلیارد و ۷۰۰ میلیون متر مکعب معادل ۳۶ درصد بوده و ۶۴ درصد از حجم مخازن سدهای استان خالی است.

 

به گزارش پایگاه خبری گفتمان نیوز، وی با بیان اینکه در بین سدهای استان وضعیت موجودی منابع آب سد کرخه از سایر سدها بحرانی‌تر است، افزود: میزان ورودی این سد از ابتدای سال آبی جاری نسبت به میانگین بلندمدت حدود ۶۰ درصد کاهش داشته است که با در نظر گرفتن این موضوع از یک سو و قرار گرفتن در دومین سال خشکسالی پیاپی در این حوضه آبریز، کاهش قابل توجهی در ذخایر آب این سد ایجاد شده است و در حال حاضر سطح آب مخزن سد کرخه نسبت به زمان مشابه سال قبل ۲۰ متر پایین‌تر و از نظر حجم یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون مترمکعب کمتر است. همچنین حجم باقیمانده قابل بهره‌برداری از سد کرخه ۲۷۰ میلیون متر مکعب است.

 

صدریان فر گفت: با توجه به اهمیت تامین نیاز آب شرب مردم و شرایط خشکسالی شدید حاکم بر حوضه‌های منتهی به استان، تامین آب شرب با کیفیت را در دستور کار قرار دادیم و چندین طرح ضربتی با همکاری شرکت آبفای استان در راستای اتصال تمامی تاسیسات آب شرب شهرهای اهواز، آبادان، خرمشهر و شادگان به منبع پایدار طرح آب شرب غدیر را آغاز کردیم .

 

وی ایجاد اتحاد و همدلی مردم و مسئولین جهت برون رفت از شرایط موجود را ضروری دانست و گفت: چه در سال‌های دفاع مقدس و چه در شرایط خشکسالی و سیلاب همواره اتحاد مردم و مسئولین دستاوردهای بزرگی را خلق کرده است که امیدوارم در شرایط پیش رو نیز با اتحاد و همدلی بتوانیم از شرایط سخت آینده گذر کنیم.

 

 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار