اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

[secondary_title]

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب:ارتقای وضعیت مخازن نفت و گاز با بهره گیری از هوش مصنوعی

 

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب: برای تحلیل دقیق داده های مهندسی و ارتقای وضعیت مخازن نفت و گاز باید از هوش مصنوعی استفاده کرد.

 

به گزارش پایگاه خبری گفتمان نیوز، علیرضا دانشی با تأکید بر گسترش فعالیت‌های علمی در سطح این شرکت و شرکت‌های تابعه، گفت: استفاده از نرم افزار هوش مصنوعی در تحلیل علمی‌تر و دقیق‌تر داده‌های مهندسی نفت وخروجی آن‌ها برای مدل سازی و ارتقای وضعیت مخازن نفت و گاز ضروری است.

وی افزود: تا کاملا علمی نشویم و از ظرفیت علم و دانش برای راهبری کار‌های استفاده نکنیم، موفقیتی حاصل نمی‌شود.

دانشی با بیان اینکه رمز گشایی از مشکلات در گرو گسترش روزآمد شدن است، ادامه داد: باید حلقه‌های معرفتی علمی مرتبط با حوزه کاری را گسترش دهیم و راه آن منظم کردن علم به انضباط کاری و استفاده از این ترکیب برای مدیریت مخازن است.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با اشاره به اینکه در حوزه عملیاتی شرکت نفت و گاز مسجدسلیمان ۲۳ مخزن وجود دارد که تنها ۱۲ مخزن عملیاتی شده اند، اضافه کرد: باید با تهیه بسته‌های مختلف علمی و عملیاتی برای تعیین و تکلیف باقیمانده این مخازن با استفاده از ظرفیت متخصصان و سازندگان ایرانی اقدام عملی صورت پذیرد.

 

وی تحقق این امر مهم را پدید آوردنده تحولات مثبت در شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان جغرافیای شهر مسجدسلیمان عنوان کرد و گفت: این موضوع می‌تواند به بالندگی، شور و نشاط کارکنان، ارتقای جایگاه‌ها و سمت‌های سازمانی شرکت نفت و گاز مسجدسلیمان و همچنین شکوفایی اقتصادی بیشتر این شهرستان منتهی شود

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار