برگزاری سمینار آموزشی “آشنایی با مسئولیت های اجتماعی” در شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون

سمینار آموزشی “آشنایی با مسئولیت های اجتماعی” در شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری گفتمان نیوز، در این سمینار که یکشنبه ۱۲ آبان سال جاری و با حضور مدیرعامل و اعضای کارگروه مسئولیت های اجتماعی شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون برگزار شد، مفاهیم علمی و سازمانی مسئولیت های اجتماعی تشریح شد.

  محمدرضا آبیار مدرس این سمینار در بخشی از مطالب ارایه شده به بیان تعریف مسئولیت اجتماعی از منظر استاندارد ISO 26000  ، اهداف شرکت ها و سازمان ها از انجام مسئولیت های اجتماعی، مفهوم حاکمیت سازمانی و پیامدهای مثبت و منفی عملکرد سازمان ها و جامعه محلی بر یکدیگر پرداخت.

آبیار لزوم فرهنگ سازی و انجام فعالیت های داوطلبانه در حوزه مسئولیت های اجتماعی، تقویت کانال های ارتباطی با ذینفعان، همکاری مسئولانه با سازمان های مردم نهاد و برگزاری دوره های آموزشی مرتبط را بخشی از زمینه های فعالیت سازمان ها در این حوزه برشمرد.

در بخشی از این سمینارآموزشی مهندس غلامرضا مفیدی مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون اظهار داشت: این شرکت همچون بسیاری از سازمان­های معتبر به انجام مسئولیت­های اجتماعی سازمانی خود در قبال رعایت قوانین و اصول متعارف اجتماعی متعهد بوده و مروری بر بیش از ۲۰سال فعالیت تخصصی این شرکت نیز بیانگر این موضوع  می باشد که این سازمان همواره پیگیری وتحقق الزامات قانونی مرتبط با مسئولیتهای اجتماعی را به  موازات اقدامات  داوطلبانه را در برنامه ریزی ها و تدوین راهبردهای شرکت در اولویت قرار داده است .

لازم به ذکر است که با توجه به همجواری بخش عمده ای از تاسیسات شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون با جامعه شهری و روستایی و در راستای لزوم ساماندهی بیش از پیش به فعالیت های مسئولیت های اجتماعی این شرکت، در تاریخ ۱۵مهرماه سال جاری “کارگروه مسئولیت های اجتماعی” به ریاست مدیر عامل و با هدف رسیدگی به انتظارات ذینفعان برون سازمانی در این شرکت تشکیل گردید.