اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

[secondary_title]

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان عنوان کرد:لزوم توازن‌ در تولید و مصرف انرژی برای کاهش خاموشی برق

مصرف انرژی

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان با اشاره به تشکیل کارگروه مدیریت مصرف انرژی در استان گفت: تشکیل این کارگروه در جهت توازن در تولید و مصرف انرژی برای به حداقل رساندن خاموشی‌ها است تا کمترین اعمال محدودیت در سطح استان را در مصرف خانگی، صنعتی، و کشاورزی شاهد باشیم.

به گزارش پایگاه خبری گفتمان نیوز،امید بن‌عباس در نشست مدیریت پایداری انرژی در اداره کل مدیریت بحران خوزستان با اشاره به مسائل پیرامون سوخت مورد نیاز نیروگاه‌ها، موانع سوخت مازوت و افزایش مصرف گاز و برق در کشور بیان کرد: برای مدیریت بهتر در زمینه انرژی تمهید لازم اندیشیده شده تا در صورت محدودیت در مصرف حامل‌های انرژیف این تمهیدات به کارگیری شوند.

وی گفت: شرکت گاز  از امروز برای صرفه جویی یک تا ۱.۵ میلیون متر مکعب گاز برنامه‌ریزی لازم را داشته باشد تا گاز مورد نیاز در اختیار نیروگاه رامین قرار داده شود و این نیروگاه با ظرفیت کامل خود وارد مدار شود.
وی ادامه داد: لازم است بخش گاز در اعمال محدودیت برای صنایع خوزستان، با سیاست‌های بخش برق هماهنگ باشد.

مصرف برق کشور اوایل دی‌ امسال روندی افزایشی به خود گرفته و در ۲۴ دی از مرز ۴۱ هزار مگاوات نیز گذشته بود. این مساله برای روزهای فصل زمستان که وسایل سرمایشی از مدار خارج هستند مصرف بالایی محسوب می‌شد. اما در روزهای اخیر با یک شیب نزولی در کانال ۳۷ هزار مگاواتی قرار گرفت.

رجبی مشهدی،سخنگوی صنعت برق امروز با دشوار خواندن شرایط روزهای پیش رو در اثر مصرف زیاد گاز با تشکر از همراهی مردم بابت مدیریت مصرف به مردم توصیه کرد تا مدیریت مصرف انرژی را اولویت قرار دهند. چنانچه شرایط مصرف گاز به حدی باشد که نیروگاه‌ها با محدودیت روبه‌رو شده و نیاز به اعمال خاموشی باشد، این خاموشی ها بوسیله برنامه نرم افزاری (اپلیکیشن برق من) سامانه برق ایران و پایگاه‌های اطلاع رسانی شرکت های توزیع، اطلاع رسانی خواهد شد.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار