اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

[secondary_title]

مدیر عامل نیروگاه رامین اهواز مطرح کرد:اجرای طرح بازتوانی نیروگاه رامین اهواز با همکاری روسیه

مدیر عامل نیروگاه رامین اهواز:طرح بازتوانی این نیروگاه با تامین منابع مالی در قالب تسهیلات ارزی توسط دولت روسیه اجرایی خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری گفتمان نیوز، خلیل محمدی گفت:اجرای طرح بازتوانی نیروگاه رامین به عنوان یکی از محور‌های گفت و گوی آیت الله رئیسی، رئیس جمهور کشورمان با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه نشان دهنده اهمیت اجرای این پروژه در صنعت برق کشور است.

وی با اشاره به اهمیت تولید پایدار انرژی برق در کشور به ویژه استان خوزستان افزود: این طرح طی سال‌های گذشته تاکنون مورد بحث و بررسی‌های فنی میان مدیران صنعت برق کشور با مدیران روسی قرار داشت و امیدواریم با اجرای آن شاهد بهبود تولید برق در این نیروگاه بخاری باشیم.

محمدی با اشاره به عمر بالای این نیروگاه ۴۲ ساله، فرسودگی تجهیزات و سازه‌های نیروگاهی، تغییرات اقلیمی و افت کیفیت آب رودخانه کارون طی سال‌های اخیر را از مهمترین دلایل کاهش سطح تولید این نیروگاه عنوان کرد.

مدیر عامل نیروگاه رامین اهواز بیان داشت: با بروزرسانی تجهیزات و استفاده از تکنولوژی‌های نوین در این واحد صنعتی شاهد تداوم حیات این نیروگاه، تولید برق پایدار، بهبود وضعیت شبکه برق و خدمت رسانی مستمر به مردم خواهیم بود.

نیروگاه رامین اهواز با ۶ واحد تولیدی بزرگترین نیروگاه بخاری کشور است و نقش مهمی در تامین برق مورد نیاز استان خوزستان و پشتیبانی از شبکه سراسری برق کشور ایفا می‌کند.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار