اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

[secondary_title]

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان:بسیج تجهیزات و امکانات فنی برای پیشگیری از سیلاب و آبگرفتگی در اهواز

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت:همه تجهیزات و امکانات فنی برای پیشگیری از سیلاب و آبگرفتگی در کلانشهر اهواز وارد میدان شده است.

به گزارش پایگاه خبری گفتمان نیوز، محمدرضا کرمی نژاد روز پنجشنبه در نشست مدیران و پیمانکاران طرح های فاضلاب غرب و شرق کلانشهر اهواز با تاکید بر آمادگی برای مقابله با بحران آبگرفتگی در زمان بارش افزود:پروژه‌های فاضلاب کلانشهر اهواز طبق برنامه هماهنگ و به صورت منطقه ای مدیریت شده و پیش می رود.
وی گفت: ایستگاه های پمپاژ، تابلوهای برق و تعمیرات تجهیزات و پمپ ها لجن کش نوسازی شده تا بتوانیم از بحران آبگرفتگی ناشی از بارندگی ها در کلانشهر اهواز عبور کنیم.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان در ادامه افزود:از سه ماه پیش ۱۲۲جبهه کاری در مناطق ریزشی اهواز فعال شده و برای سرعت بخشیدن به روند کاری ، ۴۰پیمانکار جدید نیز به مجموعه کاری افزوده شده است.
کرمی نژاد درادامه افزود: در ۲ ماه آینده خطوط کاری در مناطق بحرانی و ریزشی اهواز به ۲۰۰ جبهه افزایش می باید تا بتوانیم نگرانی ها از پس زدگی فاضلاب و آبگرفتگی ناشی از بارش های سنگین را برطرف کنیم و مردم دچار مشکل نشوند.
وی پس از شنیدن مشکلات پیمانکاران فعال در پروژه فاضلاب کلانشهر اهواز از آنان خواست تجهیزات فنی خود را در جبهه های کاری فاضلاب وارد کرده و از همه امکانات موجود برای پیشگیری از وقوع سیلاب و آبگرفتگی استفاده شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان با ابراز رضایت از پیشرفت کاری پروژه های فاضلاب در مناطق ریزشی و بحرانی کلانشهر اهواز اظهار داشت: با هماهنگی و برنامه ریزی ، برای عبور از بحران آبگرفتگی و سیلاب در اهواز آمادگی بالایی وجود دارد.

در این نشست مشکلات پیش رو برای سرعت بخشیدن به پروژه های  فاضلاب در کلانشهر مورد بحث و بررسی قرار گرفت.شبکه فاضلاب اهواز به علت نبود شیب مناسب و ریزشی بودن در زمان بارندگی ها بسیار آسیب پذیر و مشکل ساز برای مردم است.
در سال های بحران آبگرفتگی و پس زدگی فاضلاب در کلانشهر اهواز به خصوص مناطق حاشیه ای و جنوبی آن مشکلات و خسارات زیادی به مردم تحمیل کرده است.
نبود سامانه جمع آوری آبهای سطحی و عدم کشش سامانه فاضلاب کلانشهر اهواز در کنار فرسودگی تجهیزات فاضلاب و برق از مشکلات پیش روی کلانشهر در زمان بارش های سیل آسا بوده است.
در چهار ماه گذشته معاون وزیر نیرو ومدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور برای بررسی روند اجرایی پروژه های فاضلاب و تصفیه خانه های فاضلاب شرق و غرب اهواز به این کلانشهر سفر کرده است.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار