اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

[secondary_title]

موفقیتی دیگر از متخصصان فولاد ایران / راه‌اندازی خط تولید میلگرد در گروه ملی ‌پس از ۱۵ سال‌

کارخانه تولید میلگرد

معاون فنی و بهره‌برداری گروه ملی صنعتی فولاد ایران با بیان اینکه جهش تولید با عمل محقق می شود، گفت: خط تولید میلگرد ۲۰ میلیمتری پس از وقفه ۱۵ ساله توسط کارشناسان فنی این شرکت دوباره راه‌اندازی و به چرخه تولید بازگشت.

به گزارش پایگاه خبری گفتمان نیوز ،  شهرام خطیبی امروز در حاشیه بازدید از خط تولید میلگرد ۲۰، گروه ملی صنعتی فولاد ایران، در جمع خبرنگاران با اشاره به وجود ۲ کارخانه تولید میلگرد در این شرکت‌ اظهار داشت: اکنون ۲ کارخانه تولید میلگرد ۲۰میلیمتری در شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران وجود دارد که یکی کارخانه کوثر و دیگری کارخانه بخش یک است.

وی افزود: ۱۵ سال پیش کارخانه جدیدی از شرکت دانیلی خریداری و نصب شد که اکنون نام آن کارخانه کوثر است. در سال ۸۳ کارخانه کوثر به بهره برداری رسید و از حدود ۱۵ سال پیش میلگرد سایز ۲۰ دیگر در این کارخانه تولید شد.

معاون فنی و بهره برداری گروه ملی صنعتی فولاد ایران با بیان اینکه جهش تولید با عمل محقق می شود، ادامه داد: در کارخانه بخش یک سایز میلگرد تولیدی آن روی اندازه‌های ۲۵ میلیمتر و بالاتر متمرکز شده که در این بخش توانستیم بعد از ۱۵ سال مجددا خط تولید سایز ۲۰ میلیمتری را طراحی و راه‌اندازی کنیم تا در تأمین سفارش‌ها با همه ظرفیت شرکت وارد تولید شویم.

خطیبی یادآور شد: تأمین شمش کارخانه بخش یک نیز در خود مجموعه و توسط کارخانه فولاد سازی صورت می گیرد که در کاهش هزینه محصول نهایی بسیار تأثیرگذار است.

وی از طراحی کالیبراسیون خط تولید کارخانه نورد میلگرد و مفتول در آینده خبر داد و گفت: علاوه بر این‌ها تولید میلگرد ۱۸ و ۱۶ نیز در دست طراحی داریم که توسط کارشناسان شرکت در حال انجام است.

معاون فنی و بهره برداری گروه ملی صنعتی فولاد ایران درخصوص ظرفیت تولید میلگرد در این خط تولید، بیان داشت: کارخانه بخش یک حدود ۳۸۵ هزار تن و کارخانه کوثر نیز ظرفیت تولید ۵۵۰ هزار تن میلگرد در سال دارد.

خطیبی تصریح کرد: طراحی و کالیبراسیون خط تولید جدید میلگرد ۲۰ میلیمتری به صورت کامل توسط کارشناسان فنی شرکت صورت گرفت که گامی بزرگ در جهت خودکفایی فنی به شمار می رود.

وی به دیگر محصولات تولیدی کارخانه بخش یک اشاره و عنوان کرد: در خط سوم کارخانه بخش یک نیز کلاف ۹ میلیمتری  و ۵/۵ میلیمتری برای نخستین بار به منظور تامین سفارش‎‌های مشتریان صادراتی تولید می شود که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار