اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

[secondary_title]

رئیس کمیسیون انرژی مجلس:اختصاص منابع مالی برای تامین آب شرب استان خوزستان

تامین آب شرب

رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: بر اساس تصمیمات ستاد بحران استان خوزستان منابع مالی مورد نیاز برای تامین آب شرب این استان اختصاص یافت.

به گزارش پایگاه خبری گفتمان نیوز،آقای فریدون حسنوند به تشریح سفرش به استان خوزستان برای پیگیری و بررسی مشکلات آب و برق این استان پرداخت و افزود: با توجه به دستور رئیس مجلس و اعزام هیأتی از قوای سه گانه به استان خوزستان که روز جمعه صورت گرفت، ستاد بحران در این استان خوزستان تشکیل و تصمیماتی در حوزه آب گرفته شد و پیگیری‌هایی در موضوع برق صورت گرفت.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: در بحث آب؛ یکی از موضوعات تأمین آب شرب برخی از مناطق استان بود که مصوباتی در تأمین منابع مالی برای کوتاه مدت و اجرای پروژه‌هایی بود که می‌تواند آب شرب آن مناطق را تأمین کند.

آقای حسنوند در ادامه گفت: موضوع بعدی؛ تأمین آب شرب در بازه میان مدت که عمده مشکلات آن بحث تأمین مالی بود که در ستاد بحران مصوب شد موارد مورد نیاز تأمین و در اختیار قرار گیرد.
وی با بیان اینکه در خصوص رهاسازی آب از سد‌های کرخه و دز هم مورد بحث قرار گرفت تصریح کرد: این مصوبات در جلسه هیأت دولت تصویب و ابلاغ شده است و این منابع سریعاً تخصیص داده خواهد شد که برخی از نیاز‌ها برطرف شود.
آقای حسنوند افزود: در موضوع رهاسازی آب نیز از سد کرخه، رهاسازی آب به میزان یکصد و ۶۰ متر مکعب برای پایین دست و به ویژه دشت آزادگان صورت گرفته است.
وی ادامه داد: از سد دز نیز ۱۴۰ متر مکعب رهاسازی صورت گرفت که باز به سمت شادگان انجام شد که در طول مسیر نیز نیاز‌های مردم را برطرف می‌کند.
رئیس کمیسیون انرژی مجلس اظهار داشت: بحث منابع مالی برای میان مدت و بلند مدت برای سامان دادن برخی پروژه‌های عمرانی استان بود که کارگروهی تشکیل شد تا در بودجه سال ۱۴۰۱ و برنامه توسعه هفتم این کارگروه زیر نظر رئیس مجلس و با حضور دستگاه‌های مختلف و رؤسای کمیسیون‌ها موارد را احصا نمایند، تا مورد پیگیری قرار گیرد.
آقای حسنوند همچنین گفت: با تدابیری که با وزارت نفت صورت گرفت و همچنین توافقاتی که رئیس مجلس با وزارت نیرو داشت، به یاری خدا تا حدود زیادی کاهش خاموشی‌ها را داشتیم و به نوعی مدیریت برق در کل کشور صورت گرفت، کاهش بار مصرف از برخی از اولویت‌ها برداشته شد و به جا‌های دیگر اضافه شد و می‌توان گفت الان تا حدودی پایداری برق در مناطق کشور وجود دارد.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس افزود: در گزارش امروز کمیسیون انرژی اعلام کرد یک سری اقدامات میان مدت و بلند مدت باید انجام شود که حدوداً ۳۵ محور را اعلام کردیم و حتماً باید در دستور کار قرار گیرد، امضا‌هایی برای این طرح دو فوریتی صورت گرفته و ان شاءالله در دو هفته دیگر در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار