اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

[secondary_title]

حفر نخستین حلقه چاه در پروژه طرح توسعه میدان نفتی یک و ۴ اهواز

حفر نخستین حلقه چاه

مدیر پروژه حفاری در میدان اهواز یک و ۴ در شرکت ملی حفاری ایران از حفر نخستین حلقه چاه با کاربست دستگاه حفاری ۳۸ فتح در این میدان نفتی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری گفتمان نیوز، محمد خاوری نژاد مدیر پروژه حفاری در میدان اهواز یک و ۴ در شرکت ملی حفاری ایران گفت:در رابطه با قرارداد همکاری میان شرکت ملی حفاری ایران و شرکت توسعه صنایع نفت و انرژی قشم (OEID)، عملیات حفر و تکمیل نخستین حلقه چاه در پروژه طرح توسعه میدان نفتی اهواز یک و ۴ با کاربست دستگاه حفاری ۳۸ فتح انجام و چاه شماره – ۱۷۲ آماده بهره برداری شد.

او با بیان اینکه تکمیل این چاه در نتیجه هم افزایی و همکاری میان متخصصان ۲ شرکت، بر اساس برنامه پیش بینی شده به اتمام رسیده است، افزود: طرح توسعه میدان نفتی اهواز یک و ۴ در قالب طرح توسعه ۲۸ مخزن در مناطق نفت خیز جنوب با مشارکت شرکت‌های OEID و NIDC در دست اجرا قرار دارد.

خاوری نژاد بیان داشت: دکل حفاری ۳۸ فتح که از دستگاه‌های حفاری سنگین خشکی (توان ۲ هزار اسب بخار) ناوگان شرکت است پس از ترخیص از روی چاه مذکور در حال اسپاد روی لوکیشن جدید برای شروع حفاری یک حلقه توسعه‌ای در این موقعیت است.

این مقام مسئول با بیان اینکه ملی حفاری با هدف شتاب بخشی در اجرای این پروژه، اختصاص ۴ دستگاه حفاری را در برنامه دارد، اظهار کرد: مقدمات جابجایی دکل حفاری ۳۴ فتح نیز که هم اکنون در منطقه عملیاتی گچساران استقرار دارد، فراهم و این دکل به زودی برای حفر سومین حلقه چاه در موقعیت میدان نفتی اهواز یک و ۴ مستقر می‌شود.

مدیر پروژه حفاری در میدان اهواز ۱ و ۴ در شرکت ملی حفاری ایران ادامه داد: مدت زمان اجرای پروژه طرح توسعه این میدان که اولین تجربه همکاری مشترک میان این شرکت و شرکت توسعه صنایع نفت و انرژی قشم محسوب می‌شود، ۲۴ ماه برآورد شده است.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار