اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

[secondary_title]

سخنگوی صنعت برق جنوب غرب کشور عنوان کرد:خاموشی‌های خوزستان از روی ناچاری است/اتمام ۷۵ درصد ذخایر نیروگاه‌های برق‌آبی

خاموشی‌های روزانه

سخنگوی صنعت برق جنوب غرب کشور با اشاره به  خاموشی‌های روزانه در شهرهای خوزستان گفت: این شرایط از روی ناچاری است و چاره دیگری وجود ندارد؛ اگر این محدودیت‌های برنامه‌ریزی شده اعمال نشود، احتمال مواجهه با خاموشی‌های گسترده و سراسری بسیار زیاد است که یک فاجعه محسوب می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری گفتمان نیوز، کیومرث زمانی اظهار کرد: در این روزهای بسیار داغ، مردم خوزستان در حال تجربه یک سری خاموشی‌ها هستند که این وضعیت، مطلوب و شایسته مردم نیست و عذرخواهی می‌کنم.
وی افزود: این شرایط از روی ناچاری است و چاره دیگری وجود ندارد؛ اگر این محدودیت‌های برنامه‌ریزی شده اعمال نشود، احتمال مواجهه با خاموشی‌های گسترده و سراسری بسیار زیاد است که یک فاجعه محسوب می‌شود.
سخنگوی صنعت برق جنوب غرب کشور گفت: بنابراین برای جلوگیری از خاموشی سراسری، به صورت پراکنده و برنامه‌ریزی شده خاموشی‌هایی در سطح استان خوزستان اعمال شده است. این وضعیت تنها مخصوص خوزستان نیست و این خاموشی‌ها در استان‌های دیگر بیشتر است.
زمانی تصریح کرد: دماهای ۵۰ درجه و بالاتر قابل تحمل نیستند و اعمال خاموشی در این وضعیت با حیات انسان‌ها سر و کار دارد. با تلاش‌های انجام‌شده در اول خردادماه ۸۰۰ مگاوات از ظرفیت خارج از شبکه کمک گرفتیم و صنایع را تا حد ممکن محدود کردیم و از خاموشی در استان خوزستان جلوگیری شد.
وی بیان کرد: در حال حاضر شرایط نیروگاه‌های برق‌آبی به حدی رسیده است که ۷۵ درصد از ذخایرشان را از دست داده‌اند.
سخنگوی صنعت برق جنوب غرب کشور گفت: اکنون که در ابتدای تابستان هستیم، ظرفیت نیروگاه‌های برق آبی خوزستان ۲۵ درصد ذخایر یک سال نرمال است. اگر این وضعیت مدیریت نشود، ممکن است خاموشی‌های گسترده‌تری رخ دهد.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار