اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

[secondary_title]

وزیر نفت: وصول صادرات گاز در ۴ ماه ۱۴۰۱ معادل کل صادرات پارسال بود

وزیر نفت گفت: در چهار ماه نخست امسال حدود ۴ میلیارد دلار وصول صادرات گاز داشتیم که معادل کل صادرات گاز در سال ۱۴۰۰ بود.

به گزارش پایگاه خبری گفتمان نیوز : جواد اوجی امروز (چهارشنبه، پنجم مردادماه) در حاشیه نشست هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در چهار ماه نخست امسال وصول مطالبات نسبت به ۴ ماهه پارسال صعودی بود و ۵۵ درصد رشد وصول و فروش نفت، میعانات گازی و صادرات گاز داشتیم.

وی افزود: ما امروز در موضوع قراردادهای توسعه میدان‌های نفت و گاز مصوبه‌ای در دولت داشتیم و آن میدان‌هایی که ضریب بازیافتی‌شان زیر ۲۰ درصد بود، افزایش یافت تا ضریب ۳۳ تا ۳۴ درصد دولت اجازه داد که از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی استفاده شود و این نوید خوبی است.

وزیر نفت گفت: میدان نفتی آزادگان، بزرگترین میدان نفتی مشترک کشور با عراق، بیش از ۷ میلیارد دلار استفاده از توان و ظرفیت منابع مالی داخل کشور را داشته که ۶ بانک و ۶ هلدینگ بزرگ اقتصادی مشارکت می‌کنند و در توسعه این میدان سهام‌دار می‌شوند.

اوجی تصریح کرد: ما توسعه میدان آزادگان را آغاز کردیم و هم‌اکنون روزانه ۱۹۰ هزار بشکه نفت از این میدان برداشت می‌کنیم و با برنامه‌ریزی وزارت نفت برای استفاده از ظرفیت‌های بخش‌های مختلف مالی کشور، ظرف چند سال آینده ما به ۵۷۰ هزار بشکه نفت در روز خواهیم رسید.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار