اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

[secondary_title]

رییس سازمان صمت خوزستان:کارخانه پتروشیمی مسجدسلیمان آماده بهره برداری است

پتروشیمی مسجدسلیمان

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: کارخانه صنایع پتروشیمی مسجدسلیمان به عنوان یک پروژه مهم اقتصادی و تولیدی با ایجاد اشتغال برای یکهزار و ۲۰۰ نفر آماده بهره برداری است.

به گزارش پایگاه خبری گفتمان نیوز، امیر حسین نظری بیان کرد: به منظور توسعه اشتغال و رونق اقتصادی در مناطق محروم ایجاد شرکت های بزرگ تولیدی و اقتصادی و ایجاد اشتغال در برنامه کاری دستگاه های مربوطه است.

وی گفت: ساخت شرکت صنایع پتروشیمی در شهرستان محرومی چون مسجد سلیمان به منظور رونق اشتغال و اقتصاد این منطقه کم برخوردار صورت گرفته است تا جوانان این شهرستان فضای لازم برای کار و فعالیت را داشته باشند.

رییس سازمان صمت خوزستان افزود: در این شرکت تولید اوره و آمونیاک انجام می شود و برآورد شده است سالانه یک میلیون و ۷۵ هزار تن اوره در این شرکت تولید شود.

نظری با اشاره به اینکه میزان پیشرفت فیزیکی ساخت این شرکت ۹۹.۷ درصد است ادامه داد: ۴.۲ میلیارد یوآن برای ساخت این شرکت سرمایه گذاری شده است و برای افتتاح رسمی آماده دارد.

وی افزود: تاسیس شرکت های تولیدی بزرگ در مناطق محروم باعث رونق اقتصاد و اشتغال منطقه می شود و باید این روند در مناطق محروم اجرایی شود.

تاسیس شرکت های بزرگ در مناطق محروم به منظور رونق اقتصادی و اشتغال از برنامه های دولت است.مدتی پیش نیز ساخت ۲ شرکت فولادی در شهرستان رامهرمز آغاز شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان پیش از این نرخ بیکاری این استان را طبق آخرین گزارش ۱۴.۵ درصد اعلام کرد و گفت: با توجه به آمار ارائه شده، استان خوزستان با لشکری از جمعیت بیکار روبرو است.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار