با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان و معاون شهردار اهواز:مشکل های کارگران خدمات شهری شهرداری اهواز بررسی شد

خدمات شهری اهواز

خدمات شهری اهواز

مشکل های کارگران خدمات شهری اهواز در نشستی با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان و معاون شهردار اهواز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری گفتمان نیوز، با هدف رفع مشکل های کارگران خدمات شهری شهرداری اهواز، عصر روز دوشنبه ۱۲ خرداد ماه نشستی به ریاست دکتر ارسلان غمگین مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان و با حضور علیرضا عالیپور معاون خدمات شهری شهرداری اهواز برگزار شد.
در این نشست موضوع حقوق و دستمزد کارگران، اجرای طرح طبقه بندی مشاغل، مشاغل سخت و زیان آور و این که چه مشاغلی جزو مشاغل سخت و زیان آور محسوب می شوند، از سوی کارفرما مطرح شد.
همچنین درباره چگونگی پرداخت حقوق و دستمزد از قبیل پرداخت پایه سنوات کارگران و اجرای طرح طبقه بندی مشاغل کارگاه و نحوه تشکیل و استقرار کمیته انضباط کارِ کارگری در کارگاه، کارفرما توجیه شد.
در این نشست مباحثی از جمله پرداخت پایه سنوات، اجرای طبقه بندی مشاغل کارگاه و کمیته انضباط کارِکارگری مورد بحث و گفت گو قرار گرفت و عنوان شد: کارفرما می تواند با مراجعه به اداره کار محل خود، برقراری کمیته انضباتی و آیین نامه اجرایی کار را درخواست کند که پس از بررسی کارشناسان روابط کار اجرایی خواهد شد.
همچنین درباره بررسی مشاغل سخت و زیان آور و مشاغلی که در آیین نامه ها با صراحت به آن ها به عنوان مشاغل سخت و زیان آور اشاره شده توضیح داده شد و این موارد به صورت مکتوب تا سه شنبه ۱۳ خرداد به شهرداری ابلاغ خواهد شد.
در بحث مزایای کارگری نیز مقرر شد: اگر برای کارفرما ابهامی وجود دارد، استعلام کتبی ارایه دهند تا به صورت کتبی به کارفرما پاسخ داده شود.
در این نشست بر اخذ گواهی صلاحیت خدماتی و ایمنی که از مصوبات هیات محترم وزیران است از سوی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان برای انجام مناقصه ها و استعلام های مورد نیاز کارفرمایان تاکید ویژه شد تا امور محوله و ارجاعی به صورت قانونی و بدون تخلف آیین نامه ای انجام شود.
گفتنی است: در این نشست، مدیر روابط کار، رییس بازرسی کار، رییس اداره روابط کار، رییس اداره سخت و زیان آور مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان را همراهی می کردند.