اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

[secondary_title]

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی تأکید کرد حضور و توانمندسازی زنان در همه بخش‌های صنعت نفت در دولت سیزدهم

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به اینکه حضور بانوان در سرنوشت کشور بسیار تأثیرگذار بوده است، اظهار کرد: در صنعت نفت و شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی نیز حضور پررنگ و توانمندسازی زنان در بخش‌های مختلف در دستور کار قرار گرفته است.

 

به گزارش پایگاه خبری گفتمان نیوز ، جلیل سالاری در نخستین همایش علمی نقش بانوان متخصص در صنعت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران که صبح امروز (سه‌شنبه، هشتم اسفندماه) با حضور مریم مقدسی، مشاور وزیر نفت در امور زنان و خانواده، بهجت کریمیان، مشاور امور زنان مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و جمعی از مدیران ستادی و بانوان متخصص و توانمند شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی آغاز به‌کار کرد، گفت: نقش بانوان در همه حوزه‌ها از خانواده، شغل، تحکیم خانواده و تربیت فرزندان و در حوزه مدیریت اقتصادی خانواده، در المپیادها و مقام‌های بین‌المللی و اختراعات و حضورشان در تصمیم‌گیری‌ها به‌عنوان یک شهروند متعهد و افرادی که در تعیین سرنوشت کشور و تقویت نظام اثرگذار هستند، بر همگان مشخص است، بنابراین لازم بود به این حوزه در صنعت نفت نیز توجه ویژه شود.

 

وی با اشاره به سختی‌های حوزه کاری صنعت نفت افزود: با وجود این سختی‌ها و مسئولیت‌های خانوادگی، زنان شاغل در صنعت نفت نقش مهم خود را در ارتقای توانمندی صنعت نفت به‌خوبی ایفا کرده و می‌کنند.

 

به گزارش پایگاه خبری گفتمان نیوز،مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی تأکید کرد: الگوی امروز ما طبق آموزه‌های دینی، مادران و همسران شهدا هستند و امروز زن مسلمان جایگاه ویژه خود را پیدا کرده است و به‌عنوان یک زن تاریخ‌ساز در نظام اسلامی نقش ایفا می‌کند.

 

سالاری با تأکید بر توجه ویژه دولت سیزدهم به نقش و توانمندی زنان در ارتقای ساختارهای اجتماعی و حضور در تمامی بخش‌ها گفت: سند تحول نیز بر حضور زنان در بطن جامعه تأکید دارد.

 

وی افزود: در صنعت نفت نیز که یکی از مهم‌ترین صنایع کشور است، وظیفه داریم به‌ویژه در بخش دانش‌بنیان‌ها نقش زن مسلمان را در علوم انسانی تا هوش مصنوعی در نظر بگیریم.

 

معاون وزیر نفت در امور پالایش گفت: سازنده کاتالیست در شرکت اکسیرنوین (زیرمجموعه هلدینگ پتروپالایش اصفهان)‌ یک خانم است و زنان توانمند صنعت نفت در بخش‌های فنی صنعت نفت ایفای نقش می‌کنند.

 

سالاری بیان کرد: تلاش می‌کنیم عدالت جنسیتی را طبق تأکیدهای مقام معظم رهبری اجرایی کنیم و با توجه به نیاز هموطنان، همه بخش‌های تخصصی و تجربی با حضور زنان اداره شود.

 

وی با اشاره به نقش مهم زنان در فرهنگ‌سازی مصرف انرژی گفت: در بهینه‌سازی مصرف انرژی مصرف میانگین روزانه ۱۱۵ میلیون لیتر بنزین نشان‌دهنده ضعف ما در بهینه‌سازی مصرف سوخت است و بار آن بر دوش سوخت مایع است و روزانه باید ۱۵۰ میلیون لیتر سوخت مایع به حوزه صنایع تحویل دهیم که سرمایه ایران است و اگر این سرمایه بهینه مصرف شود، می‌توانیم آن را در اقتصاد کشور به کار بگیریم، به این منظور باید از ظرفیت زنان با توجه به نقش‌ محوری آنها در خانواده و جامعه بهره‌مند شویم.

 

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی بیان کرد: اقشار مختلف نیز باید دستاوردها را ببینند و با سختی‌های کار صنعت نفت آشنا شوند و این آشنایی با سختی‌های کار در صنعت نفت در فرهنگ‌سازی مصرف سوخت و اعتماد به توانمندی داخلی مؤثر است.

 

سالاری تأکید کرد: امروز صنعت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی خودکفا شده است و در حال بومی‌سازی هستیم، این دستاوردها پس از انقلاب اسلامی رقم خورده و ۱.۶ میلیون قلم کالا نیز در قالب پروژه فراسرزمینی صادر شده است که ساخت، تجهیز و صادرات این حجم کالا کار بسیار بزرگی بود.

 

وی تصریح کرد: امیدواریم حضور بانوان در همه بخش‌ها پررنگ‌تر و بستر توانمندسازی بانوان به‌ویژه در صنایع پالایشی فراهم شود و همایش‌هایی از این دست، گامی برای تداوم حضور پررنگ زنان در سمت‌های مدیریتی و بخش‌های فنی صنعت نفت باشد.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار